Bayi Girişi Ana Sayfa İletişim English
 
   
 
ÜRÜNLERIMIZ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Güç Kaynağı Nedir?

Şebeke elektriği varken akülerinde depoladığı enerjiyi elektrik kesintisinde alternatif akıma  çevirerek belirli güç ve voltajda çıkış verebilen cihazlara verilen genel addır.

Güç Kaynakları tasarım ve tipi açısından gösterdikleri farklılıklar itibarı ile çok çeşitli olmasına rağmen genel olarak üç ana grupta toplanır:

1) Off-Line Modeller : Şebeke cereyanı varken, şebekeyi regüle etmeden fakat parazitleri  önemli ölçüde gidererek ve voltajı regüle ederek çıkışa aktarırlar. Elektrik kesintisinde 5 ms - 5 sn zaman içinde  devreye girerek kendisine bağlı cihazları çalıştırmaya devam ederler.

2) Line-Interactive Modeller: Şebeke cereyanı varken, şebekeyi regüle ederek çıkış voltajını tehlikesiz bölgede tutarlar. Elektrik kesintisinde ise 3 ms - 10 ms zaman içinde devreye girerek kendisine bağlı olan cihazları çalıştırmaya devam ederler.

3) On-Line Modeller : Şebeke cereyanı varken, şebeke elektriğini yalnızca akülerini şarj etmek için kullanırlar. Şebekeden bağımsız olarak sürekli olarak sinüsoidal, sabit, kararlı bir gerilim  ürettikleri için çıkışına bağlı olan cihazlar şebekede meydana gelebilecek ani veya sürekli voltaj  değişimlerinden, parazitlerden ve voltaj sıçramalarından kesinlikle etkilenmezler. Geçiş süresi  sıfırdır, reel olarak kesinti yoktur.

   
BTR Serisi 10-120 kVA


   

TEKNİK SERVİSİ ARAMADAN ÖNCE!!!


-
On-Line Sistemlerin Arıza Tespiti
- On-Line Sistemlerin Arıza Tespiti Çoklu Gösterim
- On-Line Blok Şeması
- Line-Interactive Sistemlerde Arıza Tespiti
-
Line-Interactive Sistemlerde Arıza Tespiti Çoklu Gösterim
- Line-Interactive Blok Şeması 
-
Invertör Arıza Tespiti Çoklu Gösterim
- Elojen Sistemlerde Arıza Tespiti
Elojen Sistemlerde Arıza Tespiti Çoklu Gösterim


  Teknik Servis Talep Formu


 
© 2009 GERMEN ELEKTRONİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ

Site Creation by verigoo Creative Works